Antalya Emlak Satılık Daireler

Emlak Bilgi Bankası

 • Gayrimenkul Nasıl Alınır?

  Türkiye’de artık emlak alım satımı oldukça kolaylaştı. Yine de dikkatli olunup yetkili bir emlak ofisine danışılması tavsiye edilir. Güvenilir bilgi ve yönlendirmelerle yada Tatil esnasında tanıştığınız kuyumcu, halıcı veya garson gibi yeni “arkadaşların” hatalı yön... Devamı »

 • Tapu Nedir?

  Tapu, arazinin belirli bir parçasının veya üzerine inşa edilmiş bağımsız bölümün malikini gösteren, tapu sicil müdürlüğünce verilmiş, aksi kanıtlanıncaya kadar geçerli resmi bir belgedir. Buna halk arasında “tapu senedi” de denmektedir. Daimi ve müstakil haklar için de t... Devamı »

 • Hisseli tapu nedir?

  Mülkiyet konusunda birçok insanın kafasını karıştıran konulardan biri olan hisseli tapu, taşınmaz mal sahibi olmak isteyenlerin iyi araştırılması gereken bir konudur. Hisseli tapu; bir mülkiyetin sahibi olan ortakların isimlerinin ve sayılarının belirtildiği, resmi bir belgedir. ... Devamı »

 • Kat İrtifaklı Tapu nedir?

  Yapılacak ya da yapılmakta olan binaların üzerinde kat irtifakı kurulur. Kat irtifakı olan bir bina tapuya kayıtlı demektir. Ruhsat alımı sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan bu tapu türlerinde her hak sahibinin kendi yeri bellidir. Kat irtifakı kat mülkiyetine geçişten bir... Devamı »

 • Tapu İşlemlerinde Gerekli Belgeler

  Satıcı
  1 Fotoğraf
  Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  TC kimlik numarası
  Tapu fotokopisi
  Belediyeden alınan beyan değeri
  Deprem sigortası fotokopisi (ferdi iskanı alınmı... Devamı »

 • Gayrimenkul Satınalma Süreci ve İşlemleri

  IST Emlak müşterilerinin bütçesine ve taleplerine uygun her fiyat aralığında gayrimenkul sunar. Geniş arşivimizden beğeneceğiniz bir gayrimenkulün tüm bürokratik işlemleri kendi tarafımızdan yapıldığı için hem işlem basitleşecek hem de fiyatı daha uyguna gelecektir.
  Devamı »

 • Satış Vaadi Sözleşmesi Nedir ?

  Alıcı ve satıcının karşılıklı olarak, satıcının taraflarca belirlenen bir bedel karşılığında taşınmazın satışını vermek,alıcının da bu taşınmazı satın almak ve bedelini ödemek konusunda tapu sicil memuru karşısında tarafların vaat ve taahhüt beyanlarını kapsaya... Devamı »

 • Emlak Kiralama İşlemleri

  Apartman giderleri kiracıya mı, ev sahibine mi aittir?


  Kira akdine ortak giderlerin kiracıya ait olduğu yazılı ise, kiracının şahsi hizmetine ayrılanlar kiracıya aittir. Bunlara örnek olarak kapıcı ücreti, ortak elektrik, ortak su parası veya yakıt giderlerini ... Devamı »

 • Emlak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Gayrimenkul alım-satımı esnasında dikkat edilmesi gereken püf noktaları :

  -Emlak ve emlakçı seçimi,
  -Emlak fiziki durumu,
  -Tapu durumu.

  Alınacak konutun tapu kaydı mutlaka önceden kontrol edilmelidir...
  Kat irtifakının kurulup kurulmadığına, iska... Devamı »

 • Arsa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  ARAZİLER


  Yerleşim alanları ve yapılmış yollar dışında kalan toprak parçalarına arazi denir.

  MÜLKİYET ŞEKLİNE GÖRE ARAZİLER :

  1. Şahıs Arazileri
  2. Hazine (Devlet) Arazileri
  3. Köy Otlak, Mera ve Yayla Arazileri

  1- Şah... Devamı »

 • Ekspertiz Nedir?

  Ekspertiz, uzman tarafından gayrimenkule yönelik değerin ne olduğunun belirlenmesi çalışmasıdır.
  (Uzman= Eksper)
  - Binanın (gayrimenkulun) kimliği / açık adresi
  - Kime ait olduğu / Türü
  - Kaç katlı, kaç yaşında olduğu
  - İmar durumu, Belediye ve Tapuda... Devamı »

 • Emlak Vergisi Beyannamesi

  Belediye sınırları içerisinde bina, arsa ve arazi sahibi olan vatandaşlarımız 1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince emlak vergisi ödemekle yükümlüdür. Vergi işleri için Belediye Gelir Müdürlüğü Tahakkuk Şefliği’ne müracaat ederek aşağıda belirtilen işlemlerin yap... Devamı »

 • 2012 Emlak Vergileri

  Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği’ne göre, Emlak Vergisi’nde binaların metrekare normal inşaat maliyet bedelleri 2012 yılında %10.2 oranında artacak.
  Bina inşaat maliyet bedeli, çelik karkas mesken binalarda lüks inşaatlar için asgari 1.392,81 lira, azami 1.485,28 lira olarak u... Devamı »

 • Karlı emlak yatırımı nasıl yapılır?

  Emlak sektörüne yatırım yapmak, uzun vadede doğru planlamayı yapabilmeyi gerektirir. Emlak piyasası her ne kadar oldukça karlı bir sektör olsa da, birçok farklı etkenden etkilenen oldukça hassas dengeler fiyatların dalgalanmasına neden olabilir.
  Herkesin bildiği gibi emlak yat... Devamı »

 • Kira Kontrat Sözleşmesi

  Kiralama anlaşması, tarafların (kiralayan ve ev sahibi) aşağıda bulabileceğiniz Kira Kontrat Sözleşmesi imzalanarak gerçekleşir. Her iki tarafı da koruyan ve kiralama sürecinde olası yaşanılacak problemlerde bağlayıcılığı olan bu sözleşme, mahkemelerde de yasal dayanak ol... Devamı »

 • Emlak Komisyonculuğu Hizmet Standartları

  08 Temmuz 2003 Tarihli Resmi Gazete

  Sayı: 25162

  Sanayi ve Ticaret Bakanlığından:

  Mecburi Standard Tebliği
  (Tebliğ No: ÖSG-2003/59)

  Madde 1- Bu Tebliğ 8/1/1985 tarihli ve 3143 sayılı, 10/6/1930 tarihli ve 1705 sayılı, 18/11/1960 tari... Devamı »

 • Antalya'da En Değerli Semtler

  Türkiye'nin turizm başkenti diyebileceğimiz Antalya'da gayrimenkul fiyatları hızla yükselmektedir. Eski Lara Caddesi, Kemerağzı oteller bölgesi, Konyaaltı, Kuzeykent, Yeniköy, Yeşilbahçe ve Fener gayrimenkul değerleri açısından yükselişini sürdüren bölgelerin başında geliyor.... Devamı »

 • Vekaletname

  Emlak satın almak isteyen yabancılara veya Türk vatandaşlığından çıkmış kişilere, seçtikleri avukatlarına veya IST Gayrimenkul firmasına bir taşınmaz satın alma vekaletnamesi vermelerini öneririz.

  Sizin adınıza Ege Ordu Komutanlığı'na başvuruyu yapabilmek, belediy... Devamı »

 • Evinizin satış değerini arttırmanın yolları

  Evinizi yenileyerek satmak genelde fiyatının yükselmesini sağlar. Peki halen evin içinde yaşıyorsanız ve yenilemeye bütçeniz yetmiyorsa neler yapabilirsiniz? İşte dezavantajınızı avantaja çevirecek öneriler


  • Piyasa araştırması yapın: Evini... Devamı »

 • Yabancıların Türkiye'de mülk edinebilmeleri

  Yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişilerin, Türkiye'de taşınmaz edinimlerine ilişkin yeni esaslar...

  Yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişilerin,Türkiye’de taşınmaz edinmeleri, 07.01.2006 tarih ve 26046 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 29.12.2005 tarih ve... Devamı »

 • Arazi alırken dikkat edilecek hususlar

  Arazi Satın Alım işlemlerinde yapmanız gerekenleri ve dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz? İşte arazi veya arsa alımında size yol gösterecek olan bir rehber...

  Arsa ve arazi nedir?
  Arazi imar uygulaması geçmeyen toprak parçasıdı... Devamı »

 • Gayrimenkul Değerleme Nasıl Yapılır?

  Gayrimenkul kelime olarak, yabancı-başka anlamına gelen gayr sözcüğü ile taşınmış anlamına gelen menkul sözcüğünün birleşmesinden oluşmuştur. Diğer adıyla taşınmaz mal; bir yerden bir yere taşınması mümkün olmayan malları ifade etmektedir. Tüm dünyada modern değerlem... Devamı »

 • Gayrimenkul Sözlüğü

  Aile Konutu nedir?

  Aile konutu, ailenin devamlı olarak ikametine ayrılan konuttur.

  Buna göre; yerleşim yeri, bir ailenin sürekli kalmak niyetiyle oturduğu yerdir. Bir ailenin aynı zamanda birden fazla yerleşim yeri olamaz. Demek ki, bir ailenin birden fazla aile... Devamı »

 • Duyuru

  Son günlerde ardı kası kesilmeyen Şehit ve Gazi haberleri ile ülkemiz ve yüreklerimiz kavrulmakta. Kaybettiğimiz onca genç insana halk olarak kayıtsız kalmamız aileleri ile acılarını paylaşmamamız mümkün değil.
  Devamı »

 • 2013 Emlak Vergisi

  2013 yılında emlak vergisini belirlemede esas alınacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri açıklandı.


  2013 yılında emlak vergisi hesabında esas teşkil edecek bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri ile ilgili tebliğp Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Devamı »

 • Gayrimenkul Danışmanlığı Değişiyor

  Ekşioğlu, lokasyon ağırlıklı esneklik politikasına değindi ve ilk altı aylık dönemde İstanbul için franchise bedeli uygulamasının 15 bin dolar olduğunu söyledi.
  Dünyanın lider gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden ERA, Can Ekşioğlu'nun girişimi ile Türkiye'de faaliye... Devamı »

 • İkinci el konuttaki artışta Antalya'yı İstanbul takip etti

  Kasım 2012'de ikinci el konut satış fiyatlarının en fazla yükseldiği il Antalya olurken, ikinci sıra İstanbul'un oldu.

  Antalya, bir önceki aya göre metrekare başına yüzde 1,46 değer artışıyla, kasım 2012'de ikinci el konut satış fiyatlarının en fazla yükseldiği il... Devamı »

 • Antalya Emlak Piyasası

  Turizmin başkenti Antalya, turizmde yakaladığı başarıyı gayrimenkul sektörüne de yansıtıyor.


  Turizmin başkenti Antalya, turizmde yakaladığı başarıyı gayrimenkul sektörüne de yansıtıyor. Kentte emlak fiyatları geçtiğimiz yıla oranla yüzde 20'ler seviyesinde ar... Devamı »

 • Antalya'da en hızlı değer kazanan bölgeler

  Türkiye genelinde emlak sektörü hızlı bir değişim ve gelişim gösteriyor. Antalya bölgesi de turistik olma özelliğinden dolayı hem yurt dışından gelen potansiyel alıcılar, hem de Büyükşehirlerin yoğun stresinden kaçmak isteyenlerin ilgi odağı konumunda. Bu sebebten Antalya ko... Devamı »

 • Yeni Borçlar Kanuna Göre Kira Kontratları

  Borçlar Kanununda yapılan yeni düzenlemelerle Kiracılar ve kiralamalar artık TBK'nın 6098. Maddesi ile düzenlenmiştir. Bu durum yapılacak olan kira kontratlarının da yenilenmesi anlamına geliyor. Ancak Bir çok meslektaşımız bu durumdan habersiz hala eski kiracılar kanununu baz alara... Devamı »

Antalya Satılık Emlak İlanları

satilik Daire

Kemerağzı Kundu

Aksu Kemerağzı Mah.

4,200,000 TL

Web Tasarım