Antalya Emlak Satılık Daireler

Emlak Bilgi Bankası

Gayrimenkul Danışmanlığı Değişiyor

Ekşioğlu, lokasyon ağırlıklı esneklik politikasına değindi ve ilk altı aylık dönemde İstanbul için franchise bedeli uygulamasının 15 bin dolar olduğunu söyledi.
Dünyanın lider gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden ERA, Can Ekşioğlu'nun girişimi ile Türkiye'de faaliyete geçti. ERA Türkiye, başta İstanbul olmak üzere, ülke genelinde gayrimenkul danışmanlığı ve hizmetleri konusunda bayilikler vererek, franchise sistemi ile büyüyecek. Şirket, bayilikler üzerinden ERA yenilik ve hizmetlerini kademeli olarak sunmayı hedefliyor.

Dünyanın lider gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden ERA, Türkiye'de faaliyetlerine start verdi. Gayrimenkul geliştirme sektörünün tecrübeli ismi Can Ekşioğlu'nun girişimi ile faaliyete geçen ERA Türkiye, başta İstanbul olmak üzere, ülke genelinde gayrimenkul danışmanlığı ve hizmetleri konusunda franchise sistemi ile büyüyecek. ERA yenilik ve hizmetleri, bayilikler üzerinden kademeli olarak pazara sunulacak.

"Değişim Başlıyor" sloganı ile faaliyetlerine başlayan ERA Türkiye'nin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında, ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu ve ERA Avrupa Başkanı François Gagnon, bilgiler aktardılar ve soruları yanıtladılar.

Gayrimenkul danışmanlığında değişim başlıyor

ERA Türkiye'nin, Türk gayrimenkul danışmanlığı hizmetleri sektöründe yeni bir çağın, hizmet ve kalite odaklı bir değişimin başlangıcını sunduğunu söyleyen Ekşioğlu, "Ülkemiz, özellikle son 10 yıllık dönemde gösterdiği atılımla, dünyanın en dinamik ekonomileri ve en gözde ülkeleri arasında kalıcı bir yer edindiğini tüm dünyaya kanıtladı. Bunun paralelinde, gayrimenkul sektöründe de çok önemli bir dinamizm yaşıyoruz. Gayrimenkul sektörü, hem sektör oyuncularına, hem de tüketicilere ve taşınmazlarını değerlendirmek isteyenlere çok önemli fırsatlar sunuyor" dedi.

Mütekabiliyet kanunundaki değişiklikler ile yabancıların gayrimenkul edinmelerinin serbest bırakılmasının, dünya ekonomisine entegrasyon açısından önemine dikkat çeken Can Ekşioğlu, bu sayede önemli döviz girişi sağlanacağını da vurguladı.

Can Ekşioğlu: "Konutların yüzde 70'i doğrudan sahibinden satılıyor, nitelikli gayrimenkul danışmanlığı hizmetlerine talep artıyor"

Kentsel dönüşüm çalışmalarının ve yenilenen yapı stoğunun, ayrıca 10 bin doları aşan kişi başı yıllık gelirin, pazara büyüme getirdiğini söyleyen Can Ekşioğlu, "Uzun zamandır beklenen Emlakçılık Yasası'nın çıkması ile sektörde verilecek eğitimler de, kaliteli hizmet arzı açısından büyük önem taşıyor. Gelişen ve büyüyen Türkiye'de bu nitelikli hizmetlere ve yenilikçi pazarlama metodları ile ürünlerine ihtiyaç ve talep sürekli artıyor. Öte yandan, pazarda konutların yüzde 70'lik gibi büyük bir oranı, doğrudan sahibinden satılıyor" şeklinde konuştu.

"Sektörde bir değişime ihtiyaç olduğunu gözlemledim"

"Gayrimenkul geliştirme alanında ulusal ve uluslararası pazarda tecrübe edinmiş bir kişi olarak, yeni bir soluğa, yeni bir döneme, kaliteyi ve yenilikçiliği hizmetin odağına yerleştiren bir değişime ihtiyaç olduğunu gözlemledim" diyen Ekşioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "1971 yılında ABD’de kurulan dünya çapında bir bilinirliğe sahip, bugün 3000’i aşkın ofisi, 38.000’den fazla broker ve gayrimenkul danışmanı ile hizmet veren, gayrimenkulün küresel markası ERA’nın Türkiye'de de hizmet vereceğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

Can Ekşioğlu konuşmasında, Dünya’nın lider gayrimenkul franchise markaları arasında yer alan ERA'nın, 35 ülkede faaliyet gösterdiğini ve özellikle Türkiye’nin içinde bulunduğu Avrupa – Ortadoğu aksının en başarılı markası sayıldığını vurguladı.

"ERA'nın başarısının sırrı olan insan odaklı sistemi, ülkemiz için çok uygun"

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ekşioğlu, şirketin öncelikli hedefinin, başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde gayrimenkul danışmanlığı ve hizmetleri konusunda bayilikler vermek ve bu bayilikler üzerinden gayrimenkul sektörüne fayda sağlayacak yenilik ve hizmetleri kademeli olarak sunmak olduğunu dile getirdi.

ERA'nın tüm pazarlarında başarısının ana nedeninin, sistemi olduğunu söyleyen ve insan odaklı bu sistemin, ülkemiz için çok uygun olduğunu vurgulayan Ekşioğlu, "Çalışanlarımız, bayilerimiz ve hizmet verdiğimiz müşterilerimizle sıcak, samimi ve insancıl ilişkiler içerisinde çalışacağız. Bu bağlamda, ERA'nın 40 yılı aşkın bir süreçte geliştirdiği sınırsız sayıda yaratıcı çözümleri ülkemize sunacağız Bize düşen görev, Dünya’da isim yapmış ERA geleneğini Türkiye’de oturtmak ve pekiştirmektir" dedi.

"Dürüst esnaf geleneğini teknoloji ile birleştiren kültürle, bayilerimiz için çok özel bir ekosistem oluşturacağız"

Ekşioğlu, şöyle konuştu: "İnsancıllık, kalıcı dostluk ve kültürümüzde çok büyük yer tutan 'dürüst esnaf' geleneklerinden beslenen bu kültür, Türk insanının değerleri ile örtüşmektedir. Bunun yanında ERA yeni teknolojilerin kullanımı, eğitim ve profesyonellik konularına özellikle önem vermektedir. Etik değerler çerçevesinde hareket etmek ERA için vazgeçilmezdir. Tüm bu değerler çerçevesinde, ERA Bayileri'lerinin kendilerini çok özel hissedecekleri bir ekosistem oluşturacağız.

ERA Avrupa ve Ortadoğu ofisleri, ERA Türkiye bayilerine destek olacak

"Bayilerimiz öncelikle, portföylerindeki gayrimenkulleri ERA’nın uluslararası tüm ofislerinde de pazarlama imkanına sahip olacaklar" diyen Ekşioğlu, ERA’nın özellikle Avrupa ve Ortadoğu’daki yaklaşık hemen her ülkede var olan ofislerinin, Türkiye'deki bayilere gerekli her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

Ekşioğlu: "Bayilerimiz ayrıca, ERA’nın uluslararası deneyim ve tecrübelerinden ve özelliklede yenilikçi eğitimlerinden faydalanacaklar. Komşu ve yakın ülkelerdeki ERA toplantılarına katılıp kendilerini ve çevrelerini geliştirme imkanı bulacaklar" dedi.

ERA Türkiye, sunduğu bu avantajlarla, yeni bir başlangıcın, gayrimenkul sektöründeki bu yeni dönemin rüzgarından faydalanıp, işini geliştirmek isteyen gayrimenkul profesyonellerine; ya da bu dönemden aldıkları ilhamla kendi işini kurmak isteyenlere iyi bir fırsat oluşturuyor.

ERA Türkiye Gayrimekul aracılığı hizmetleri,Proje pazarlama hizmetleri, Mortgage ve sigorta pazarlama hizmetleri, Değerleme hizmetleri, Ev taşıma hizmetleri konularında faaliyet gösterecek ve katma değerli hizmetler sunacak.

"Üç sene içerisinde ilk üç oyuncu arasında yer alacağız, yeni istihdam olanakları sunacağız"

Ekşioğlu şirketin vizyon ve hedefini, üç sene içerisinde sektördeki en büyük üç oyuncudan biri olmak olarak belirtti.

Can Ekşioğlu şöyle konuştu, "Burada altını çizmek isterim ki, esas olan, bu hızlı büyüme politikası içerisinde bayilerimiz ve müşterilerimiz ile amaçlanan sıcak iletişim ve ilişkilerden taviz vermemektir. Öncelikle kuracağımız bayilik sistemi ve vereceğimiz hizmetlerle sektörde eksikliği duyulan daha profesyonel ve eğitimli gayrimenkul danışmanlarının yetişmesini sağlayacağız. Bu kapsamda, sektöre yeni ve kaliteli istihdam olanakları getireceğiz. Bu konuda öncü eğitim kurumları ve üniversiteler ile işbirlikleri geliştiriyoruz. Eğitimlerimizde ön plana çıkacak konular, teknoloji kullanımı, profesyonellik ve en önemlisi, müşteri memnuniyeti olacak.

Türkiye’nin kilit bir ülke olduğunu belirten ERA Avrupa Başkanı François Gagnon şöyle konuştu: “Türkiye bize heyecan veriyor. Türkiye’de saygın ve deneyimli iş adamı Can Ekşioğlu ile ortaklık yapmak, bu heyecanımızı artırıyor. Türkiye büyük bir fırsat barındırıyor. ERA Avrupa olarak biz ‘şans’ kelimesini “fırsat ve hazırlılığın buluşması” olarak tanımlıyoruz. Türkiye’de hizmette en iyi olarak, fırsat ve hazırlığı buluşturacağız. Teknoloji, eğitim, pazarlama programları ve danışmanlık, hazırlığın özüdür. Örneğin biz gayrimenkul danışmanlarımıza sosyal medyayı etkin kullanmanın eğitimini veriyoruz. Diğer yandan, uluslararası ağımız sayesinde, yabancı yatırımcıların Türk emlak pazarına erişimini de kolaylaştıracağız.”

İstanbul içi Franchise Bedeli lansman döneminde 15 bin dolar bandında

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, ERA’nın tüm pazarlarında lansman dönemi fiyat uygulaması olduğunu söyledi. Ekşioğlu, lokasyon ağırlıklı esneklik politikasına değindi ve ilk altı aylık dönemde İstanbul için franchise bedeli uygulamasının 15 bin dolar olduğunu söyledi.

Antalya Satılık Emlak İlanları

satilik Daire

Kemerağzı Kundu

Aksu Kemerağzı Mah.

4,200,000 TL

Web Tasarım