Antalya Emlak Satılık Daireler

Emlak Bilgi Bankası

Gayrimenkul Satınalma Süreci ve İşlemleri

IST Emlak müşterilerinin bütçesine ve taleplerine uygun her fiyat aralığında gayrimenkul sunar. Geniş arşivimizden beğeneceğiniz bir gayrimenkulün tüm bürokratik işlemleri kendi tarafımızdan yapıldığı için hem işlem basitleşecek hem de fiyatı daha uyguna gelecektir.

Emlak alım işlemi çok zor bir işlem değildir. Hatta bir çok Avrupa ülkesinden daha kolay hale getirilmiştir. Türk vatandaşı olan kişiler nüfus cüzdanı ve fotoğrafıyla tapuyu ortalama 2 iş günü içinde alabilirler.
Antalya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nde sıra beklemeden online randevu ile işleminizi hemen halledebilirsiniz ve buradan tapu harcınızı sorgulayabilirsiniz.

Yabancılar veya Türk vatandaşlığından çıkmış kişiler Türkiye’de askeri arazi yakınında olmadığı sürece bina ve arazi gibi emlak alımını kendi isimleri üzerine yapabilirler. Satış anında yine paralarını ülke dışına transfer edebilirler. Tapular Türkçe olarak alıcıya verilir.

"Satış Vaadi Sözleşmesi" vaadi ile noterden yapılan gayrimenkul işlemleri yasal bağlayıcı değildir. Yargıtayın aldığı içtihat oluşturan son kararla "Tapu alınabilecek tek yer Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’dür". Başka hiç bir kuruluş, resmi kurum, noter veya kişi tapu veremez. Bu kararın ardından çoğu noter satış vaadi sözleşmesi yapmamaktadır. Ancak satış vaadini gelir kaynağı gören bazı noterler yasal düzenlemenin henüz yapılamaması dolayısıyla bu sözleşmeyi yapmaktadırlar. IST Emlak olarak tavsiyemiz "Satış Vaadi Sözleşmesi" yerine tapu alınız. Paranızla dert satın almayınız.

Türk Vatandaşı olmayan kişiler için adım adım emlak alımı

Alıcı ve satıcı taraflar IST Emlak'un hazırladığı bir sözleşmeyi imzalarlar. Bu sözleşmede gayrimenkulün anlaşılan satış bedeli, ödeme tarihleri, teslim tarihi, her iki tarafın hakları ve anlaşmaya varılan özel şartlar bulunur.

Gayrimenkul almaya karar verdiğinizde atacağınız ilk adım Türkiye’de bankada bir hesap açtırmak olacaktır. IST Emlak olarak bu konuda seve seve yardımcı oluruz. Bu adımdan sonra alıcı IST Emlak personeline aşağıda yazılı işlemleri yapmak için bir vekaletname verir.

Vergi numarası almak için
Tapu alımı vekaleti veren kişi adına yapmak için Tapu ve Kadastro genel Müdürlüğü'ne başvuru
Ege Ordu Komutanlığı'nın olur yazısı için gerekli belge ve haritaların teminine (Yabancılar ve Türk vatadaşlığından çıkmış olanlar için yapılır. Bu işlem yaklaşık olarak 2 ay sürer. Tüm formaliteler IST Emlak tarafından ücretsiz takip edilir. )
Eğer yoksa dairenin veya evin Ferdi İskanını almaya
Elektrik, su ve telefon aboneliklerini almaya
Belediye beyanı yapmaya ve vergilerini ödemeye (emlak alım masraflarına bakınız)
Ege Ordu Komutanlığı olur raporunun gelmesiyle tapu devrini vekaleti veren kişi adına yapılması
Alıcı vekaleti verdikten sonra tüm işlemleri en geç 3 ay içinde sonuçlandırmak IST Emlakgarantisi altındadır. IST Emlak tapu takibini aracıya değil, işi "tapu takibini" olan personeline yaptırır.

Antalya Satılık Emlak İlanları

satilik Daire

Kemerağzı Kundu

Aksu Kemerağzı Mah.

4,200,000 TL

Web Tasarım